29 juni 2012 In de media

Geen Europese SV-reis naar Lovech

De Supportersvereniging Vitesse heeft de mogelijkheden om met supporters naar Bulgarije te reizen onderzocht maar ziet helaas onvoldoende basis om een georganiseerde reis naar Lovech te verzorgen.
Paul Koster is binnen de SV verantwoordelijk voor de bus- en uitreizen: "Wij hebben een busreis naar Lovech onderzocht maar dat wordt een onderneming van ruim 40 uur reizen. Bovendien is de reis in verhouding erg duur omdat er voor zo’n afstand en tijdsduur, in verband met regelgeving, drie chauffeurs mee moeten. Ook een georganiseerde treinreis is geen optie qua tijdsduur en omstandigheden. Vier keer overstappen en twee dagen heen en terug reizen is niet reëel.”

Paul Koster (links) tijdens het ondertekenen van het Betuwe Express contract

Ook vliegen blijkt een probleem, volgens Paul Koster: "Het is niet simpel even een reis te boeken, zoals je dat zelf thuis doet vanaf de computer. Wij zijn verantwoordelijk voor het boeken, begeleiden en de zorg en veiligheid van onze supporters. Als je een charter wil boeken bij een prijsboxer, dan moet je gelijk het aantal reizende opgeven en per omgaande betalen. We weten op dat moment nog niet hoeveel mensen er mee zullen gaan. Ook moet de reis naar en vanaf het vliegveld georganiseerd en afgedekt zijn. Zeker in Bulgarije spelen er andere regels en wetten dan hier. Kortom, het bleek helaas een te dure onderneming te worden zonder dat wij zekerheid hebben hoeveel mensen meereizen. Het is vakantietijd en veel supporters die de uitwedstrijd willen bijwonen hebben zelf al geboekt. Dan kun je inderdaad voor een acceptabele prijs vliegen. De snelle beslissers reizen voor 160 euro per persoon heen en terug. Drie uur later waren de prijzen al gestegen tot 230 euro per persoon, om je een idee te geven."

Ook de veiligheid van de supporters is een punt. "Als je een reis organiseert, zullen wij als SV vanaf het vertrek tot aan de aankomst onze supporters moeten begeleiden en de veiligheid garanderen. Dat levert extra kosten op. Dat is zeker in Bulgarije nodig. De fans van Locomotiv Plovdiv hebben een reputatie in het ontvangen van supporters van de tegenpartij. Bovendien een gloeiende hekel aan alles wat geel is omdat dit de kleur is van hun aartsrivalen. Daar is een Gelderse Derby helemaal niets bij. Wij adviseren Vitesse-supporters, die op eigen gelegenheid naar Sofia reizen, dan ook om in Bulgarije passief met onze clubkleuren om te gaan. Het openbaar vervoer in Noord-Bulgarije is goedkoop, maar slecht geregeld. Door onze plaatselijke contacten wordt dit afgeraden. Indien er gebruik gemaakt wordt van taxivervoer, let er dan op dat je per erkend taxibedrijf reist, anders kun je, ondanks afspraken vooraf, op de plaats van bestemming met forse kosten geconfronteerd worden."

“We hebben als SV alle mogelijkheden onderzocht. Gebruik maken van regulier vervoer, restzetels en het organiseren van een charter. Helaas gaat het niet lukken. De totale kosten, inclusief noodzakelijke transfers kwamen boven de 500 euro uit. Dan houdt het op, hoe zeer ons dat ook spijt,” aldus Paul Koster.

Europees kijken in Supportershome Monnikenhuize
De SV onderzoekt nu de mogelijkheid voor supporters om de wedstrijd te volgen in het supportershome. Paul Koster: "Dat is een serieuze optie en wij willen dit als SV graag organiseren. Normaal zouden wij daar snel duidelijkheid over kunnen geven, maar wij hebben toestemming van GelreDome, Vitesse en de politie nodig en dat kost wat meer tijd. Wij zullen zo snel mogelijk duidelijkheid verschaffen via vitesse.org.”

Supportersvereniging Vitesse

Supportersvereniging Vitesse
29 juni 2012 In de media

Geen Europese SV-reis naar Lovech

De Supportersvereniging Vitesse heeft de mogelijkheden om met supporters naar Bulgarije te reizen onderzocht maar ziet helaas onvoldoende basis om een georganiseerde reis naar Lovech te verzorgen.
Paul Koster is binnen de SV verantwoordelijk voor de bus- en uitreizen: "Wij hebben een busreis naar Lovech onderzocht maar dat wordt een onderneming van ruim 40 uur reizen. Bovendien is de reis in verhouding erg duur omdat er voor zo’n afstand en tijdsduur, in verband met regelgeving, drie chauffeurs mee moeten. Ook een georganiseerde treinreis is geen optie qua tijdsduur en omstandigheden. Vier keer overstappen en twee dagen heen en terug reizen is niet reëel.”

Ook vliegen blijkt een probleem, volgens Paul Koster: "Het is niet simpel even een reis te boeken, zoals je dat zelf thuis doet vanaf de computer. Wij zijn verantwoordelijk voor het boeken, begeleiden en de zorg en veiligheid van onze supporters. Als je een charter wil boeken bij een prijsboxer, dan moet je gelijk het aantal reizende opgeven en per omgaande betalen. We weten op dat moment nog niet hoeveel mensen er mee zullen gaan. Ook moet de reis naar en vanaf het vliegveld georganiseerd en afgedekt zijn. Zeker in Bulgarije spelen er andere regels en wetten dan hier. Kortom, het bleek helaas een te dure onderneming te worden zonder dat wij zekerheid hebben hoeveel mensen meereizen. Het is vakantietijd en veel supporters die de uitwedstrijd willen bijwonen hebben zelf al geboekt. Dan kun je inderdaad voor een acceptabele prijs vliegen. De snelle beslissers reizen voor 160 euro per persoon heen en terug. Drie uur later waren de prijzen al gestegen tot 230 euro per persoon, om je een idee te geven."

 

Paul Koster (links) tijdens het ondertekenen van het Betuwe Express contract

Ook de veiligheid van de supporters is een punt. "Als je een reis organiseert, zullen wij als SV vanaf het vertrek tot aan de aankomst onze supporters moeten begeleiden en de veiligheid garanderen. Dat levert extra kosten op. Dat is zeker in Bulgarije nodig. De fans van Locomotiv Plovdiv hebben een reputatie in het ontvangen van supporters van de tegenpartij. Bovendien een gloeiende hekel aan alles wat geel is omdat dit de kleur is van hun aartsrivalen. Daar is een Gelderse Derby helemaal niets bij. Wij adviseren Vitesse-supporters, die op eigen gelegenheid naar Sofia reizen, dan ook om in Bulgarije passief met onze clubkleuren om te gaan. Het openbaar vervoer in Noord-Bulgarije is goedkoop, maar slecht geregeld. Door onze plaatselijke contacten wordt dit afgeraden. Indien er gebruik gemaakt wordt van taxivervoer, let er dan op dat je per erkend taxibedrijf reist, anders kun je, ondanks afspraken vooraf, op de plaats van bestemming met forse kosten geconfronteerd worden."

“We hebben als SV alle mogelijkheden onderzocht. Gebruik maken van regulier vervoer, restzetels en het organiseren van een charter. Helaas gaat het niet lukken. De totale kosten, inclusief noodzakelijke transfers kwamen boven de 500 euro uit. Dan houdt het op, hoe zeer ons dat ook spijt,” aldus Paul Koster.

Europees kijken in Supportershome Monnikenhuize
De SV onderzoekt nu de mogelijkheid voor supporters om de wedstrijd te volgen in het supportershome. Paul Koster: "Dat is een serieuze optie en wij willen dit als SV graag organiseren. Normaal zouden wij daar snel duidelijkheid over kunnen geven, maar wij hebben toestemming van GelreDome, Vitesse en de politie nodig en dat kost wat meer tijd. Wij zullen zo snel mogelijk duidelijkheid verschaffen via vitesse.org.”

Supportersvereniging Vitesse

Supportersvereniging Vitesse

Hoofdsponsor: